Menu

Perspektywa Kibica

Mam na imię Sebastian. Jestem młodym chłopakiem mającym swoje zdanie na temat piłki nożnej, którym chce się podzielić z innymi.

Uśpiony diabeł

perspektywa.kibica

Wspomnienie dawnej potęgi

  Przenieśmy się w czasie: Rok 2007, Stadion Olimpijski w Atenach, komplet widzów. Finał Ligi Mistrzów mecz Milan-Liverpool. Na boisku można zobaczyć wiele gwiazd piłki. Z jednej strony  Gattuso, Pirlo, Kaka, po drugiej stronie Alonso, Gerrard, Kuyt. Gwiazdy tego pojedynku można by wymieniać, i wymieniać. Pierwszy gwizdek tego spotkania.
Przenosimy się do 45 minuty Filippo Inzaghi trafia pierwszą bramkę tego spotkania. Druga połowa obfituje w wiele sytuacji, lecz dopiero w 82 minucie Inzaghi trafia kolejną bramkę. Na otarcie łez kibiców Liverpoolu w 89 trafia Kuyt. Końcowy gwizdek. Radość piłkarzy Milanu, którzy podnoszą w górę swój siódmy puchar Ligi Mistrzów. Kibice popadają w euforię wierzą, że ten klub zawsze będzie na najwyższym poziomie. 
  Nie bez powodu opisałem w dużym skrócie ten finał. Był to ostatni Puchar Europy jaki dotychczas wznieśli. Od tego sukcesu minęło 10 lat. Przez dekadę Rossonieri nie zdobyli żadnego trofeum międzynarodowego. Ostatnie występy w rozgrywkach międzynarodowych zaliczyli w sezonie 2013/2014. Po tym sezonie kibice Milanu mogli oglądać swoją drużynę jedynie na własnym podwórku. Do teraz, nadzieję na powrót na arenę międzynarodową dały niedawno zakończone rozgrywki. Kolejna informacja, która dała nadzieję kibicom Milanu na odbudowę jest przejęcie klubu przez chińskie konsorcjum.

radość zawodników Milanu po wygraniu Ligi Mistrzów 06/07                         

Profesjonalizm

  Chińscy właściciele podeszli bardzo poważnie do inwestycji. Wraz z rozpoczęciem okienka kilka transferów dobiegło finalizacji, a końca karuzeli transferowej nie widać. Nie tylko skład Milanu ulega zmianom. Zmiany dotknęły również struktur klubu. Ściągnięto dawne gwiazdy klubu, zmieniono dyrektora sportowego, wykonawczego. Wszystkie przemiany mają ponownie wprowadzić Rossonierich na szczyt. 

Nawałnica transferowa

  Patrząc na ubiegłe lata klub nie dokonywał wielkich transferów. W tym okienku kibice Milanu nie mają na co narzekać. Do klubu ściągnięto już takie gwiazdy jak: Andre Silva, Franck Kessie, Mateo Musacchio, Ricardo Rodriguez. Suma za tych czterech piłkarzy wynosi 99 milionów euro, tyle Milan wydał w ciągu 14 dni! Cały czas słyszymy plotki o nowych graczach, którzy mają zasilić szeregi klubu. Jak zapowiadają szefowie Milanu, to jeszcze nie koniec wzmocnień i przebudowy klubu, który zajął 6 miejsce w Serie A.

Cel: Liga Europy

  Zbrojenia klubu przed początkiem nowego sezonu mają swój cel. Dzięki szóstemu miejscu, które zajął klub w rozgrywkach ligi włoskiej, Milan zacznie od III rundy Eliminacji do LE. Plusem jest to, że klub będzie rozstawiony w losowaniu i trafi na teoretycznie słabszą drużynę (między innymi na Arkę Gdynię). Jeśli przejdzie etap eliminacji po 10 latach przerwy Rossonieri powrócą na arenę międzynarodową.

Odrodzenia diabła

  Kibice z niecierpliwością czekają na nowy sezon. Patrząc na podejście nowych właścicieli do klubu i sposób w jaki wykonują swoją pracę można śmiało stwierdzić, że Milan powróci na arenę międzynarodową. Chińczycy sprawili, że II Diavolo odżył na nowo. Może za kilka lat znowu zobaczymy piłkarzy Rossonierich, którzy podnoszą puchar Ligi Mistrzów w geście zwycięstwa... 

 

© Perspektywa Kibica
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci